Archiv
14: Oslava životního jubilea sr. Vladimíry 8.12. 2010 PDF Tisk Email

Životní jubileum – 80 let života - naší sestry Vladimíry jsme oslavily zpěvem, gratulacemi a slavnostním obědem.

Sestra Vladimíra Koštialiková (křestní jméno Viktória ) se narodila 8. 12. 1930 v Klieštine, obec Dolná Maríková, okres Považská Bystrica, Trenčianský kraj na Slovensku. Měla pět sourozenců, dnes ještě žijí dvě sestry: Hanka a Mária. Do Congregatio Jesu (tehdy ještě IBMV) vstoupila - přišla k sestrám do Štěkně - 6. 9. 1948. Téměř po celou dobu byla ve Štěkni - kromě několika let, kdy byla v Dobré Vodě s ostatními sestrami.

Fotografie z oslavy si můžete prohlédnout v záložce "Obrazem - Akce"

Videozáznam z oslavy si můžete prohlédnout zde.


 
13: 05.12.2010 Mikulášská besídka PDF Tisk Email

Jako každoročně od roku 2001 se i letos konala v domě CJ ve Štěkni mikulášská besídka.

5.12. 2010 sv. Mikuláš

Svatý Mikuláš k nám přišel až z Českých Budějovic (Spolčo 4 Dvory), aby udělal radost těm nejmenším, ale i větší děti a dospělí odešli s nadílkou, o kterou se postarala sr. Terezie. Aby všechno pěkně vypadalo a o zajištění kostýmu všem účinkujícím se postarala sr.Michaela. Všem účinkujícím patří velký dík. A kteří to jsou? Podívejte se na foto. Možná se tam poznáte. Doufáme, že všichni jsme byli nadšeni štědrostí sv.Mikuláše. I my ostatní se vynasnažíme být štědří nejen v rozdávaní sladkostí, ale hlavně v rozdávaní lásky, trpělivosti, času a pozornosti pro druhé, hlavně pro ty nejbližší.

Fotografie z besídky si můžete prohlédnout v záložce "Obrazem - Akce"

 
12: Slavnost Neposkvrněného Početí Panny Marie 8.12. 2010 PDF Tisk Email

Při slavnosti Neposkvrněného Početí Panny Marie jsme měly od 12 do 13 hodin společnou adoraci před Nejsvětější Svátosti Oltářní. Svěřily jsme sebe, všechny sestry CJ i všechny naše dobrodince pod ochranu P. Marie.

Ke konci adorace jsme se zasvětily Neposkvrněnému Početí Panny Marie, obnovily jsme si své křestní a řeholní sliby, prosily o sílu věrně žít své zasvěcení.

 
11: 07. 12. 2010 Bohoslužba otce biskupa s kněžími strakonického vikariátu PDF Tisk Email

V  09:00 hod. byla v kapli CJ vikariátní mše svatá. Hlavním celebrantem byl otec biskup Jiří Paďour. Měl velmi pěkné kázaní a povzbuzení nejen pro kněze, ale i pro všechny přítomné věřící, tedy i pro sestry. Zato jsme mu moc vděčné. Také nezapomněl popřát sestře Vladimíře k jejímu životnímu jubileu, poté jí pak popřáli i všichni přítomní kněží strakonického vikariátu. Sestře Cyrile, přinesl otec biskup Pána Ježíše v Eucharistii, potěšil ji v její m utrpení.

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 Další > Konec >>

Strana 45 z 48
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich