Archiv
9959: Příběh saxofonu v sobotu 1.10. 2016 PDF Tisk Email

Závěrečný koncert jubilejního 10. ročníku Hudebního léta ve Štěkni obstará - jak se již stalo tradicí - místní hudebník Radek Žitný. Program s výmluvným názvem Příběh saxofonu obsahuje skladby významných světových autorů: J. S. Bach, D.Milhaud, E. Schulhoff, J. Francaix. Obsazení koncertu: Radek Žitný - klarinet, Andrea Procházková - klavír.

 
9958: Dobře naladěný klavír Petra Nováka 3.9. 2016 PDF Tisk Email

Příjemně odpočinkový večer pozdního léta můžete strávit v sobotu 3.9.2016 od 19.00 hodin v Losyho sálu v našem domě CJ na zámku ve Štěkni s vynikajícím klavíristou Petrem Novákem. Jeho program "Dobře naladěný klavír" je sestaven převážně ze skladeb jazzových a filmových melodií. Těšíme se na Vaši návštěvu. Také můžete užít pěkného počasí pozdního léta a navštívit náž zámecký park, kde lze ve stínu staletých dubů plazivých odpočívat, případně si udělat malý piknik. Také blízká řeka Otava stále nabízí možnosti koupání. Nudit se u nás nebudete.

 
9957:Vzpomínka na pěvecké soustředění žáků AG Praha 2, Korunní 2 (14.3.-18.3.2016) PDF Tisk Email

Krásná slova a fotogragie ze soustředění v našem domě ve Štěkni společně s pozvánkou na koncert nám přišly z Arcibiskupského gymnázia v Praze:

"Vážená matko představená,

ještě jednou velmi děkujeme za krásné chvíle, které jsme mohli zažít na hudebním soustředění u Vás ve Štěkni. Děti byly nadšené a ze zpěvu mají radost. Posílám slíbenou společnou fotografii a pozvánku na slavnostní velikonoční koncert.

Srdečné díky a pozdravy pro ostatní sestry i pro pana faráře. Těšíme se na další soustředění.

Igor Angelov" 
9956: Připomínka oslavy svátku sv. Martina v domě CJ ve Štěkni 11.11. 2015 PDF Tisk Email

11.11.2015 jsme ve Štěkni uspořádali večer svatého Martina pro děti a jejich rodiče nebo prarodiče. Do zámeckého parku přišlo kolem 200 lidí s lampiony, aby shlédli program, který začal v 17,oo hodin. Nejdříve se všichni naučili píseň o světýlku (nesli svoje lampionová světýlka v rukou) a vyslechli si životopis svatého Martina. A on k nám přijel na opravdovém bílém koni - herecky ho ztvárnil náš duchovní otec Tomáš Koňařík O. Cr. Učil děti solidaritě. Naše paní kuchařky napekly martinské podkovy. Každý, kdo chtěl ochutnat, musel se o podkovu rozdělit s někým vedle sebe. Všem se akce moc líbila, a tak se těšíme, že za hojné účasti veřejnosti budeme v tradici každoročně pokračovat.

Fotografie z akce naleznete v oddílu Obrazem na našich stránkách. Dále si můžete prohlédnout i dokumentární spot z letošní naší oslavy svátku sv. Martina a dokumentární film o životě sv. Martina z dílny pánů Jiřího Malšovského a Romana Slavíka ze studia MS - Production (http://www.ms-p.cz/)


Odkaz na adresu, kde můžete sledovat spot z oslavy v zámeckém parku:

https://youtu.be/rooPZSjeM0k

Odkaz na adresu, kde najdete dokumentární film,který zpracovává legendu o sv. Martinovi:

https://youtu.be/Ji7zZgss7Ms


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 48
„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich