Archiv
9957:Vzpomínka na pěvecké soustředění žáků AG Praha 2, Korunní 2 (14.3.-18.3.2016) PDF Tisk Email

Krásná slova a fotogragie ze soustředění v našem domě ve Štěkni společně s pozvánkou na koncert nám přišly z Arcibiskupského gymnázia v Praze:

"Vážená matko představená,

ještě jednou velmi děkujeme za krásné chvíle, které jsme mohli zažít na hudebním soustředění u Vás ve Štěkni. Děti byly nadšené a ze zpěvu mají radost. Posílám slíbenou společnou fotografii a pozvánku na slavnostní velikonoční koncert.

Srdečné díky a pozdravy pro ostatní sestry i pro pana faráře. Těšíme se na další soustředění.

Igor Angelov" 
9956: Připomínka oslavy svátku sv. Martina v domě CJ ve Štěkni 11.11. 2015 PDF Tisk Email

11.11.2015 jsme ve Štěkni uspořádali večer svatého Martina pro děti a jejich rodiče nebo prarodiče. Do zámeckého parku přišlo kolem 200 lidí s lampiony, aby shlédli program, který začal v 17,oo hodin. Nejdříve se všichni naučili píseň o světýlku (nesli svoje lampionová světýlka v rukou) a vyslechli si životopis svatého Martina. A on k nám přijel na opravdovém bílém koni - herecky ho ztvárnil náš duchovní otec Tomáš Koňařík O. Cr. Učil děti solidaritě. Naše paní kuchařky napekly martinské podkovy. Každý, kdo chtěl ochutnat, musel se o podkovu rozdělit s někým vedle sebe. Všem se akce moc líbila, a tak se těšíme, že za hojné účasti veřejnosti budeme v tradici každoročně pokračovat.

Fotografie z akce naleznete v oddílu Obrazem na našich stránkách. Dále si můžete prohlédnout i dokumentární spot z letošní naší oslavy svátku sv. Martina a dokumentární film o životě sv. Martina z dílny pánů Jiřího Malšovského a Romana Slavíka ze studia MS - Production (http://www.ms-p.cz/)


Odkaz na adresu, kde můžete sledovat spot z oslavy v zámeckém parku:

https://youtu.be/rooPZSjeM0k

Odkaz na adresu, kde najdete dokumentární film,který zpracovává legendu o sv. Martinovi:

https://youtu.be/Ji7zZgss7Ms


 
9955: Putovní soška Panny Marie - sestry CJ od kostela sv. Josefa v Praze PDF Tisk Email

Sestry CJ jsou také v Praze, při kostele sv. Josefa na Malé Straně. Fotografie vznikla při předávání putovní sošky P. Marie - růže duchovní, která v roce 2014 putovala po všech našich komunitách, v každé strávila 14 dní. Sestry se první týden modlily, aby odprosily Matku Boží za všechny nedokonalosti a selhání ve službě Bohu, a druhý týden si vyprošovaly novou sílu a naději do budoucna. Na fotografii setry od sv. Josefa právě předávají sochu P. Marie sestrám v Bratislavě - na nunciatuře - za přítomnosti P. Vojtěcha Eliáše.


 
9954: Hudební léto ve Štěkni 2016 PDF Tisk Email

Také v letošním roce proběhne v létě v našem domě CJ ve Štěkni festival Hudební léto ve Štěkni. Bude to jubilejní, 10. ročník. Jednání o finanční podpoře z dotací mezi městysem Štěkeň a krajským úřadem dopadla dobře. A tak se můžeme těšit na program, který zahájí i uzavře svými koncerty již tradičně Radek Žitný. Koncerty se konají s podporou Jihočeského kraje a městysu Štěkeň. Všechny koncerty se konají v sobotu, kromě koncertu zahajovacího, který se koná v neděli:

26.06.2016

NEDĚLE

Carl Maria von Weber (1786-1826)

Koncert klarinetových skladeb ke dvojitému výročí mimořádného skladatele. Zahajovací koncert jubilejního 10. ročníku Hudebního léta ve Štěkni. Radek Žitný - klarinet, Kristina Stepasjuková - klavír.

02.07.2016

SOBOTA


Jan Matěj Rak: Ježkovy vwoči

Koncertní hold životu a dílu skladatele Jaroslava Ježka. V jedinečných kytarových úpravách Jana-Matěje Raka zazní virtuosní Ježkův Bugatti-step, slavné i méně známé foxtroty a blues i množství informací o legendárním skladateli, jeho životě a době.

16.07.2016

SOBOTA

Houslový koncert Martina Kosa

- klavírní spolupráce Štěpán Kos. Klasický koncertní program ozdobený díly G. Pugnaniho, F. Kreislera, H. Bibera, J. Haydna a dalších vynikajících skladatelů.

13.08.2016

SOBOTA

Putování s císařem Karlem IV.

Koncert k výročí 700 let od narození českého panovníka evropského významu s Gabrielou Pechmannovou (soprán) a Danielem Wiesnerem (klavír). Program s vyprávěním o princi po matce z rodu Přemyslovců, který se stal císařem Svaté říše římské. Hudební obrázky z míst Evropy, kam vedly panovníka jeho diplomatické zájmy.

27.08.2016

SOBOTA

Musica dolce vita: 10 let s vámi

Daniela Demuthová – mezzosoprán, Žofie Vokálková – flétna, Zbyňka Šolcová - harfa

Galakoncert k 10. výročí od založení souboru. Zazní při něm u posluchačů nejoblíbenější skladby z desetiletého působení tria na hudební scéně.

03.09.2016

SOBOTA

Dobře naladěný klavír Petra Nováka

Program plzeňského klavíristy klade důraz na posluchačsky atraktivní program, který nás provede staletími – od Jazz Tonic č. 3 J. Makholma k příjemným skladbám mladinkého Tomáše Karpíška (1991), k filmové hudbě z Dangerous Moonlight a k virtuózní jazzové Rapsodii v modrém G. Gershwina.

01.10.2016

SOBOTA

Příběh saxofonu

Závěrečný koncert jubilejního 10. ročníku Hudebního léta ve Štěkni.
Radek Žitný - klarinet, Andrea Procházková - klavír. Na programu J. S. Bach, D.Milhaud, E. Schulhoff, J. Francaix. 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 47