Archiv
9955: Putovní soška Panny Marie - sestry CJ od kostela sv. Josefa v Praze PDF Tisk Email

Sestry CJ jsou také v Praze, při kostele sv. Josefa na Malé Straně. Fotografie vznikla při předávání putovní sošky P. Marie - růže duchovní, která v roce 2014 putovala po všech našich komunitách, v každé strávila 14 dní. Sestry se první týden modlily, aby odprosily Matku Boží za všechny nedokonalosti a selhání ve službě Bohu, a druhý týden si vyprošovaly novou sílu a naději do budoucna. Na fotografii setry od sv. Josefa právě předávají sochu P. Marie sestrám v Bratislavě - na nunciatuře - za přítomnosti P. Vojtěcha Eliáše.


 
9954: Hudební léto ve Štěkni 2016 PDF Tisk Email

Také v letošním roce proběhne v létě v našem domě CJ ve Štěkni festival Hudební léto ve Štěkni. Bude to jubilejní, 10. ročník. Jednání o finanční podpoře z dotací mezi městysem Štěkeň a krajským úřadem dopadla dobře. A tak se můžeme těšit na program, který zahájí i uzavře svými koncerty již tradičně Radek Žitný. Koncerty se konají s podporou Jihočeského kraje a městysu Štěkeň. Všechny koncerty se konají v sobotu, kromě koncertu zahajovacího, který se koná v neděli:

26.06.2016

NEDĚLE

Carl Maria von Weber (1786-1826)

Koncert klarinetových skladeb ke dvojitému výročí mimořádného skladatele. Zahajovací koncert jubilejního 10. ročníku Hudebního léta ve Štěkni. Radek Žitný - klarinet, Kristina Stepasjuková - klavír.

02.07.2016

SOBOTA


Jan Matěj Rak: Ježkovy vwoči

Koncertní hold životu a dílu skladatele Jaroslava Ježka. V jedinečných kytarových úpravách Jana-Matěje Raka zazní virtuosní Ježkův Bugatti-step, slavné i méně známé foxtroty a blues i množství informací o legendárním skladateli, jeho životě a době.

16.07.2016

SOBOTA

Houslový koncert Martina Kosa

- klavírní spolupráce Štěpán Kos. Klasický koncertní program ozdobený díly G. Pugnaniho, F. Kreislera, H. Bibera, J. Haydna a dalších vynikajících skladatelů.

13.08.2016

SOBOTA

Putování s císařem Karlem IV.

Koncert k výročí 700 let od narození českého panovníka evropského významu s Gabrielou Pechmannovou (soprán) a Danielem Wiesnerem (klavír). Program s vyprávěním o princi po matce z rodu Přemyslovců, který se stal císařem Svaté říše římské. Hudební obrázky z míst Evropy, kam vedly panovníka jeho diplomatické zájmy.

27.08.2016

SOBOTA

Musica dolce vita: 10 let s vámi

Daniela Demuthová – mezzosoprán, Žofie Vokálková – flétna, Zbyňka Šolcová - harfa

Galakoncert k 10. výročí od založení souboru. Zazní při něm u posluchačů nejoblíbenější skladby z desetiletého působení tria na hudební scéně.

03.09.2016

SOBOTA

Dobře naladěný klavír Petra Nováka

Program plzeňského klavíristy klade důraz na posluchačsky atraktivní program, který nás provede staletími – od Jazz Tonic č. 3 J. Makholma k příjemným skladbám mladinkého Tomáše Karpíška (1991), k filmové hudbě z Dangerous Moonlight a k virtuózní jazzové Rapsodii v modrém G. Gershwina.

01.10.2016

SOBOTA

Příběh saxofonu

Závěrečný koncert jubilejního 10. ročníku Hudebního léta ve Štěkni.
Radek Žitný - klarinet, Andrea Procházková - klavír. Na programu J. S. Bach, D.Milhaud, E. Schulhoff, J. Francaix. 
9953: Galakoncert Musica dolce vita v sobotu 27.8.2016 PDF Tisk Email

V sobotu 27.8.2016 přivítáme v našem domě CJ ve Štěkni umělecké trio Musica dolce vita. Soubor právě slaví 10 let od založení. Předvede program složený z nejoblíbenějších skladeb "10 let s vámi". Trio účinkuje ve složení: Daniela Demuthová - mezzosoprán, Žofie Vokálková - flétna a Zbyňka Šolcová - harfa.

 
9952: Putování s Karlem IV., s Gabrielou Pechmannovou a Danielem Wiesnerem v sobotu 13.8. 2016 PDF Tisk Email

Hudební léto ve Štěkni pokračuje v sobotu 13.8. 2016 od 19.00 hodin pořadem Putování s Karlem IV.

V komponovaném večeru se dozvíme méně známé zajímavosti o českém králi a o císaři Svaté říše římské Karlu IV. a vyslechneme hudební obrázky z míst, do kterých zavedly panovníka jeho diplomatické zájmy. Můžeme se těšit na večer s mimořádnou českou sopranistkou Gabrielou Pechmannovou a s vynikajícím klavíristou Danielem Wiesnerem.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 48
„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain